Kandidáti
na poslancov:

Volebný obvod 1
Sídlisko III, sídlisko Mladosť, Rúrky

Volebný obvod 2
Sídlisko II, Vydumanec, Kalvária

Volebný obvod 3
Sabinovská, Šidlovec, Dúbrava, Nižná Šebastová

Volebný obvod 4
Staré mesto

Volebný obvod 5
Solivar, Soľná Baňa, Šváby

Volebný obvod 6
Sekčov I.

1 Lukáš Anderko

Moje meno je Lukáš Anderko. Mám 25 rokov. Za môj najväčší životný úspech považujem svoju rodinu (manželku a ročnú dcérku). Momentálne pracujem ako manažér, ktorý vedie 16- členný tím obchodných zástupcov a administratívnych pracovníkov v nadnárodnej spoločnosti, ktorá pôsobí v 29 krajinách. Ponúkam čestnosť a kreativitu, ktoré sú v dnešnom svete veľmi vzácne. Doprava, zeleň a šport. Toto sú tri oblasti, na ktoré potrebujeme akútne hľadať nové inovatívne riešenia, ktoré by prispeli k spokojnosti väčšine obyvateľov mesta Prešov.

3 Marcela Antolová

Pre Prešov, pre Sekčov...

Na Sekčove žijem od svojho narodenia, viem, čo nás všetkých trápi a čo by bolo potrebné zlepšiť. Mojim prianím je žiť na sídlisku, ktoré je čisté, má opravené chodníky, detské ihriská na ktorých sa deti bez obáv môžu hrať, zeleň, ktorú nám nebudú ničiť developeri stavaním obchodných centier, dostatok parkovacích miest a dopravný tranzit, ktorý už nebude prechádzať našou mestskou časťou. Nechcem sľubovať nemožné, ani to, že sa všetko vyrieši zo dňa na deň, ale ponúkam Vám vôľu pomáhať, poctivosť, slušnosť, otvorenosť pre každého občana. Verím, že spolu to dokážeme.

16 Martin Lukáč

Milí Prešovčania, priatelia. Mám 32 rokov a spolu s manželkou vychovávame 2-ročného syna. Môj doterajší život som prežil v našom meste Prešov, od narodenia, cez štúdium, až po moje prvé pracovné kroky. Prešov je mesto, kde chcem prežiť aj zvyšok svojho života. Uvedomujem si však, že tu nechcem len prežívať a kritizovať všetko zlé, ale že chcem aktívne pomôcť vytvoriť z nášho mesta moderné a atraktívne miesto pre našu budúcnosť. Svoju energiu a doterajšie skúsenosti chcem zúročiť a som pripravený pracovať pre Prešov a nás Prešovčanov. Medzi moje priority patria plynulá doprava, bezpečné a čisté ulice, vybudovanie mestského parku na Sekčove a potreba zvýšenia kapacít materských škôlok pre naše deti. Verím, že s Vašou podporou sa nám to spoločne podarí dosiahnuť.

20 Jozef Pravda

Mám 57 rokov, pôsobím ako obchodný zástupca, som ženatý a mám 3 deti. Patrím medzi prvých obyvateľov tejto časti a poznám problémy, ktoré tu sú a ktoré trápia Sekčovčanov. Chcem ich riešiť tak, ako budú prichádzať. Budem aktívne presadzovať:
-odklonenie kamiónovej dopravy cez sídlisko Sekčov,
-vytvorenie ďalších parkovacích miest,
-výsadbu mestskej zelene,
-zvýšenie čistoty sídliska,
-obnovu a výstavbu detských ihrísk,
-vytvorenie voľnočasových športovísk,
-vybudovanie Centrálneho mestského parku Sekčov,
-zvýšenie komfortu obyvateľov.

21 Peter Šmeringai

Z každej situácie hľadám pozitívne východisko. Problémom čelím priamo a nebojím sa prijať zodpovednosť za svoje konanie. Ako mnoho mladých ľudí, mal som príležitosť odísť do zahraničia. No rozhodol som sa ostať v meste, kde som vyrastal. V Prešove si chcem založiť rodinu a preto mi nie je ľahostajný a mám záujem podieľať sa na jeho rozvoji. V rámci tejto služby sa chcem venovať otázkam ako:
-budovanie v súčasnosti preplnených priemyselných parkov;
-budovanie a údržba parkov a zelene;
-riešenie priestorov pre sídliskové voľnočasové aktivity;
-riešenie stavu v materských školách.