Kandidáti
na poslancov:

Volebný obvod 1
Sídlisko III, sídlisko Mladosť, Rúrky

Volebný obvod 3
Sabinovská, Šidlovec, Dúbrava, Nižná Šebastová

Volebný obvod 4
Staré mesto

Volebný obvod 5
Solivar, Soľná Baňa, Šváby

Volebný obvod 6
Sekčov I.

Volebný obvod 7
Sekčov II.

9 Erik Ivanov

Volám sa Erik Ivanov, mám 43 rokov a som jeden z vás, som Prešovčan. Na Sídlisku 2 bývam už 18 rokov. Dosť dlho na to, aby som na vlastnej koži zakúsil radosti, starosti, ktoré my Prešovčania máme. A nie je mi to jedno. Rozhodol som sa byť aktívny v regionálnej politike, pretože:
-nechcem len kritizovať, ale aj konať, dať návrh, či poradiť...;
-chcem, aby o tom, ako majú vyzerať naše ulice, parky, verejné priestranstvá, nerozhodovali len úradníci, ale predovšetkým obyvatelia, ktorých sa to týka;
-pri rozhodovaní chcem byť „hlasom“ obyvateľov, nechcem vládnuť, ale slúžiť;
-chcem podporovať a pokračovať vo všetkých pozitívnych zmenách a postaviť sa proti všetkému, čo poriadne nefunguje alebo je zlé.
Verím, že ani Vám to nie je jedno, tak poďte voliť.

11 Lenka Kohániová

Mám 35 rokov a pôsobím ako finančná riaditeľka. Prešov je moje rodné mesto a väčšiu časť môjho života som prežila na „dvojke“. Vo svojej pracovnej kariére sa venujem oblasti financií a som odhodlaná tieto vedomosti a skúsenosti využiť v prospech a rozvoj nášho mesta. Budem presadzovať tieto riešenia:
-obnova a budovanie komunikácií,
-modernizácia detských ihrísk,
-revitalizácia parkov,
-organizovanie spoločenských a športových podujatí. Chcem, aby sme v našom meste mali krajší a lepší život. Prešov je v pohybe a vďaka Vášmu hlasu bude v pohybe aj naše sídlisko.

14 Roman Polášek

Celý môj život som vyrastal vo svete ticha, nepoznám zvuky ani reč, pretože som nepočujúci. Prekonával som rôzne prekážky na základe môjho sluchového handicapu. Zažil som veľa diskriminácie, plno nespravodlivosti či ignorácie. Ale vždy som bojoval s argumentmi, príkladmi, potom situácia sa mení; ale trvá to dosť dlho. Vidím toľko nepočujúcich, majú rôzne problémy a bariéry. Ako poslanec by som im mohol pomôcť vyriešiť rôzne bariéry pre zdravotne postihnutých či seniorov, pretože ja sám to prežívam a viem ich lepšie pochopiť. Zdraví poslanci to sami nezažili a nevedia ponúknuť lepšie riešenie, to čo oni potrebujú. Zbytočne sa sťažovať! Idem konať, teda kandidovať za poslanca mestského zastupiteľstva v Prešove, aby som mohol prebrať agendu. Aby som mohol pomôcť, napr. zavádzať viac nízkopodlažných autobusov na zjednodušenie nástupu, ponúkať mnohé voľno časové aktivity pre deti a mládeže, aby neostali doma pri počítači, riešiť bezbariérový prístup pre zdravotných postihnutých,...